Slovo ředitele

Vážení přátelé,

jsem rád, že v mnoha nejistotách dnešní doby, politických, ekonomických i dalších, existují věci, na které se můžete spolehnout. Jednou z nich je společnost TSP DATA, která je již více než desetiletí garantem tradice, spolehlivosti a profesionality jak v oblasti dodávek ICT, tak v oblasti poskytování takových služeb jako jsou návrh a implementace systémů OSS, řízení projektů nebo poskytování servisních služeb.

Často se mě přátelé, kolegové i konkurence ptá, jak se relativně malé, výhradně české, firmě podaří získat klienty z řad nadnárodních společností. Je to v podstatě jednoduché: Je třeba najít svůj prostor na trhu, najít kvalifikované a zkušené odborníky, vytvořit z nich dobře fungující tým a vytvořit jim odpovídající podmínky pro práci. Domnívám se, že přesně tohle se nám povedlo. I přes ne zrovna ekonomicky příznivé období jsme se nebáli významě rozšířit naši firmu právě o vysoce kvalifikované specialisty a najít pro ně uplatnění jak na lokálním, tak zahraničním trhu. Neustále sledujeme situaci na trhu i konkurenci a na základě získaných poznatků se dále snažíme upevnit naši pozici.

Stejně tak mnohdy slýchám nářky nad stavem současné ekonomiky, nad dopady nedávné globální krize na české podnikatele. Ani naší společnosti se krize nevyhnula, i když její důsledky jsme jistě nepocítili tak palčivě jako podnikatelé například v oblasti cestovního ruchu, pohostinství či stavebních profesí.

Nenechme se však rozladit ekonomickými krizemi. Patří k vývoji každé společnosti. S čím se však nesmíme smířit, jsou krize důvěry a profesionality, absence zodpovědnosti a slušnosti. V životě i podnikání. Společnost TSP DATA na těchto jednoduchých zásadách postavila svou profesní image a … ono to funguje.

S úctou,

Antonín Pokorný

výkonný ředitel TSP DATA